Podlaha základ místnosti

Plovoucí neboli zámkové podlahy jsou mezi zákazníky oblíbené a to zejména z důvodu rychlé montáže a okamžitého používání po montáži. V současné době se vyrábí plovoucí podlahy dřevěné, korkové, laminátové, vinylové či z přírodního marmolea nebo linolea. U dřevěných plovoucích podlah je použita nášlapná dýha zpravidla v tloušťce 2-4 mm, která je z výroby ošetřena lakováním nebo olejováním. Podlahy se vyrábí v různém třídění, vzhledu a rozměrech.

Rozumná volba nejen podle vzhledu, ale i účelu.

Korkové plovoucí podlahy jsou zpravidla vyrobeny z nosné HDF desky na které je nalepena a povrchově upravena korková dýha. Úspěšnou novinkou v tomto sortimentu je zámková podlahy Hydrocork, která spojuje jak vynikající vlastnosti korku (pružnost, teplota, odolnost proti vodě) tak i vinylu (otěruvzdornost). Laminátové podlahy jsou složeny z nosné desky HDF, dekoračního papíru a melaminové vrstvy jejíž tloušťka určuje klasifikační třídu použití. Vinylové podlahy jsou vyráběny na nosné desce HDF o celkové tloušťce 9 – 10,5 mm nebo jako celovinylové v tloušťce 4 – 6 mm.

Přírodní marmoleum nebo linoleum je vyráběno ve formě lamel (rozměr 90×30 cm) nebo čtverců (rozměr 30×30 cm). Vrchní vrstvu tvoří marmoleum nebo linoleum, které je nalisované na voděodolné HDF desce. Plovoucí (zámkové) podlahy mají své nesporné výhody, ale také určité nevýhody. O vhodnosti jejich použití jak bytové tak i komerční výstavbě Vám rádi poradíme.